Lot No.: 846
Wieszak na ręcznik huculski
drewno, dekorowane snycerką, koralikami, czernione i barwione; 28,5 x 55,5 x 7,5 cm.
Polska, Karpaty Wschodnie, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Ramki prostokątne, każda zdobiona podobnie, ale nie jednakowo - płaskorzeźbionymi
Prostokątny element przyścienny z łukowatą krawędzią górną i zaokrąglonymi narożami; wzdłuż dolnej krawędzi toczony, czerniony, walcowaty drążek zakończony gałeczkami. Całość zdobiona motywami geometrycznymi - płaskorzeźbionymi i barwionymi (czerwień, oranż, żółć) - pasy rombów, ząbków, stylizowane kwiatki; na narożach inkrustacje z białych i czerwonych koralików. Z tyłu wyryta sygnatura cyrylicą: „JA. WINAR”.
2 200 zł