Lot No.: 609
Para lichtarzy czteroramiennych
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia, wys. 47 cm,
sygn. kobaltem podszkl.; Niemcy, Sitzendorf, kon. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia, drobne ubytki dekoracji plastycznej; wys. 47 cm,
podstawa 16 x 16 cm; sygn. kobaltem podszkl. (oba): dwie kreski pionowe przekreślone pojedynczą ukośną kreską.
Niemcy, Sitzendorf, kon. XIX w.
Lichtarze 2-częściowe; trzony z plastyczną grupą: siedząca bosa, półnaga kobieta w tunice, podtrzymująca stojące na jej kolanach półnagie dziecko, obejmujące plastyczny roślinny trzon zwieńczony tulejką na świecę; 4 -dzielne podstawy z plastyczną dekoracją rocaillowo- muszlowymi listwami i szlakami kwiatów. W tulejkę wieńczącą trzon wkładana trójdzielna część górna z metalowym wpustem, o esowatych roślinnych ramionach z obsadzeniem na świece i liściastymi profitkami, z czwartym wyższym ramieniem pośrodku. Malowane błękitem kobaltu (trzony z postaciami, podstawy, ramiona). Lichtarze nawiązują formą i dekoracją do wyrobów miśnieńskich oraz z manufaktury w Plaue.