Lot No.: 729
Makata buczacka
jedwab, nić metalowa; 192 x 127 cm;
Buczacz, manufaktura Potockich pocz. XX w.
z polem głównym pokrytym pasami wypełnionymi motywami geometrycznymi - z wielobokami, w których wstęgowe floresy tworzą jak gdyby monogram wiązany "JXC"; szeroka bordiura z regularnie ułożonymi motywami drobnych rombów wyoblonych na narożach; w kolorach przewaga różu indyjskiego, beże, szarości;
Buczacz, manufaktura Potockich (brak sygnującej krajki); pocz. XX w.