Lot No.: 903
Szafka - barek art déco
mahoń, brzoza, sklejka, szkło; 131,5 x 85,5 x 40 cm.
Niemcy, lata 20. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Niemcy, lata 20. XX w.
Prosty na bokach i od frontu, z blatem węższym od korpusu uniesionym lekko ku górze, ze schowkiem pod blatem, zamykanym wąską, uchylną klapą, poniżej z dwuskrzydłowymi drzwiami ujętymi wokół obrzeża profilowaną listwą dekoracyjnie zaznaczającą ich miejsce na froncie, wsparty na wąskim cokole umieszczonym na platformie czterobocznej o silnie wysuniętych ku przodowi przednich narożach. Całość fornirowana mahoniem, a wnętrze wyłożono taflami lustrzanymi, zamontowano oświetlenie, w szafce jedna szklana półka. Na froncie dekoracyjne okucie mosiężne w formie kwiatonu wykonanego z przecinających się grubych żyłek.