Lot No.: 708
Okręt trzymasztowy - galeon
srebro częściowo złocone próby 800 cechowane, bursztyn;
wys. 65 cm, szer. 36 cm; waga 3200 g. Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 55 000 - 60 000 zł
srebro częściowo złocone próby 800 cechowane (znak złotnika w trójkącie nieczytelny, 800, półksiężyc, korona - w kole), bursztyn; wys. 65 cm, szer. 36 cm; waga 3200 g.
Niemcy, k. XIX w.
Model okrętu trzymasztowego z takielunkiem pod pełnymi żaglami. Kadłub ozdobiony trzema pasami grawerowanego ornamentu o motywach floralnych, z dwoma rzędami okienek z widocznymi lufami armatnimi. Rufa płaska z wysoką , rozbudowaną, bogato zdobioną nadbudówką o masywnej konstrukcji; nadbudówka dziobowa niższa i znacznie skromniejsza. Na rufie zamieszczona plakieta z tarczą herbową pod koroną flankowaną przez parę lwów. Galeon wspiera się na uniesionych dłoniach figurek putta i syreny siedzących na wywyższonej, kolistej podstawie, ozdobionej trzema bryłkami naturalnego, nieoszlifowanego bursztynu oraz pasem reliefowego ornamentu muszlowego. Całość wsparta na czterech wolutowych nóżkach.