Lot No.: 909
Dekoracyjna szafka klasycyzująca
fornir: jawor, intarsje: brzoza i inne egzotyczne; 166 x 47 x 47 cm;
Austria ?, ok. 1900.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Austria ?, ok. 1900.
Wysoka, na cokole, prostopadłościenna, zamykana jednoskrzydłowo, zwieńczona kwadratową platformą z amforą - pojemnikiem z przykrywą. Całość fornirowana jasnym, błyszczącym fornirem jaworowym i ozdobiona rzeźbionymi stylizowanymi liśćmi ujmującymi zwieńczenie szafki i stopę amfory oraz delikatnymi motywami intarsjowanymi (brzoza i inne egzotyczne) w stylu art nouveau: na bokach szafki wieńcami kwiatowymi podtrzymywanymi w lwich pyskach oraz na brzuścu amfory pasem ze scenami w krajobrazie.
Mebel autorski, na wysokim poziomie wykonawczym.
2 000 zł