Lot No.: 901
Stół z 12 krzesłami w stylu neorokokowym
konstrukcja - dębina, intarsjowanie, buczyna;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
stół z prostokątnym blatem, o falistym obrzeżu, zaokrąglony na narożach, z rozsuwanymi na boki wkładami umieszczonymi pod blatem, wsparty na czterech kabriolowych nogach. Po wysunięciu bocznych wkładów, blat może być wsparty dodatkowo na bramkach umieszczonych w oskrzynieniu pod blatem. Osrzynienie pośrodku dłuższych boków podrzeźbiane. Krzesła z ażurowymi, łukowato zakończonymi oparciami, tapicerowanymi poduszkami siedzeń, wsparte na kabriolowych nogach;
konstrukcja - dębina, intarsjowanie, buczyna; stół 79,5 x 199 x 98,5 cm, 2 wkłady 54 x 98,5 cm, powierzchnia z wkładami ok. 307 x 98,5 cm; krzesła 86 x 47,5 x 49 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
Stylowe trendy obecne były nieustannie w meblarstwie 1 ćw. XX wieku. Wracano do wzorów znanych i lubianych, przetwarzając je w nowoczesny sposób.