Lot No.: 749
Sztućce środka stołu do ryb - widelec i łopatka w etui
srebro próby 1 (950/1000) cechowane;
Francja, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
srebro próby 1 (950/1000) cechowane (cecha probierni z próbą i głową Minerwy, znak złotnika w rombie nieczytelny), plater niecechowany; dł. 26,5 cm i 29 cm; waga 241 g.
Francja, 1 ćw. XX w.
Trzonki srebrne dociążone, rozszerzające się i zakończone półkoliście, ujęte w profilowane taśmy, z przewiązkami i motywem liści laurowych, z owalną rezerwą na monogram obrzeżoną półwałkiem laurowym; nabieraki platerowane z dekoracją jednostronnie grawerowaną - na łopatce gałązki laurowe i kwiaty, na widelcu gałązki laurowe przewiązane szarfą. Etui introligatorskie ze złoconymi tłoczeniami, wewnątrz wyłożone żółtą tkaniną.