Lot No.: 861
Lektyka w stylu rokokowym
metal, drewno złocone, skóra, płótno, olej, szkło; jedwab;
wys. 170 cm; Włochy, Wenecja ?, ok. poł. XVIII w.
estymacja: 46 000 - 52 000 zł
wys. 170 cm, szer. 83 cm, głęb. 98 cm.
Włochy, Wenecja ?, ok. poł. XVIII w.
W formie budki, zamykanej z przodu jednoskrzydłowymi drzwiami, malowanej na niebiesko, ozdobionej złoconymi, rzeźbionymi ornamentami. Korpus rozszerzający się ku górze, prosty na bokach i froncie, z falistymi plecami, zwieńczony daszkiem lekko wybrzuszonym i pokrytym ciemno brązową skórą mocowaną ozdobnymi głowaczami. W drzwiach u góry oraz na bokach od frontu szyby (jedna pęknięta), boczne okienka z możliwością podnoszenia i opuszczania szyb.Korpus niebieski, z malowanymi na granatowo scenami alegorycznymi. Obrzeża ozdobione rzeźbionymi ornamentami rocailowymi, pozłacanymi. Na bokach metalowe uchwyty do przełożenia prętów do jej niesienia. Wnętrze obite jedwabiem (współcześnie).
Stan dobry; uszkodzenia 3 narożników; malowidła olejne na płótnie (z tyłu 2 wklęski w płótnie punktowane wtórnie, powyżej poziome przetarcie płótna, z przodu w dolnej części ubytki malatury), pęknięta szyba w jednym okienku.