Lot No.: 715
Puzderko dekoracyjne
srebro próby 84 cechowane częściowo złocone, waga 438 g.
Iran, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
srebro próby 84 cechowane częściowo złocone (84 w prostokącie i napis po persku); wys. 2,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 9 cm; waga 438 g.
Iran, 2 ćw. XX w.
Puzderko prostopadłościenne z nakrywką na zawiasie , wewnątrz złocone, z bogatą dekoracją opartą o zasady symetrii pokrywającą całą powierzchnię zawiłymi wzorami geometrycznymi i wypełniającymi wieloboczne rezerwy motywami kwiatowymi. Wewnątrz napis w języku perskim: „W imieniu Jej Wysokości Aszraf Pahlawi”.
Księżniczka Aszraf Pahlawi (1919-2016) była bliźniaczą siostrą ostatniego szacha Iranu Rezy Pahlawiego (1919-1980)