Lot No.: 618
Lustro w porcelanowej oprawie
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; Niemcy-Saksonia?
Drezno, Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme ?, XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki dekoracji plastycznej ramy (jedno skrzydełko putta, płatki kwiatów);
lustro - szkło kryształowe; odwrocie lustra z ramą zabezpieczone „plecami”; rama ok. 59 x 47 cm (owal), lustro (w świetle ramy) 37 x 28 cm;
Wytwórnia nieustalona (odwrocie ramy zasłonięte), Niemcy-Saksonia? Drezno, Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme ?, XX w.
Owalne lustro kryształowe w porcelanowej ramie z plastycznymi kwiatkami, rocaillami roślinnymi, z dwoma lichtarzami z tulejką na świecę na esowych ramionach osadzonymi w plastycznych kompozycjach kwiatowych i ptaszkiem na bukiecie u dołu ramy. W zwieńczeniu ramy ptak rozkładający skrzydła do lotu (element ruchomy), poniżej okrągła ramka z miniaturą (para w strojach renesansowych w pejzażu), flankowana figurkami uskrzydlonych puttów z atrybutami.
Rama lustra w stylistyce drezdeńskiej Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel .