Lot No.: 728
Monstrancja
srebro próby 1 cechowane; drewno fornirowane i intarsjowane;
wys. 88,5 cm;
Francja, k. XIX w. , podstawa - 1 ćw. XX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
srebro próby 1 (950/1000) cechowane (cecha probierni z głową Minerwy i próbą); drewno fornirowane i intarsjowane;
wys. 88,5 cm, szer. 32cm, głęb. 20 cm
Monstrancja z glorią w formie słońca z promieniami ze strzępiastych wiązek wycinanych z blachy, z reliefowymi główkami aniołków wśród obłoków wokół reservaculum i bukietem z kłosów zbóż i winorośli u dołu. Puszka na hostię okrągła z drzwiczkami na zawiasie obrzeżonymi perełkowaniem. Gloria zwieńczona krzyżem ozdobionym sercem gorejącym. Monstrancja osadzona na mocno wywyższonej, sześciobocznej podstawie, z intarsjowanymi ozdobami i krzyżami, uskokowo przechodzącej w graniasty trzon z sześciobocznym nodusem.