Lot No.: 205
Ołtarzyk z figurą Chrystusa
drewno polichromowane; 65 x 36,5 x 18,5 cm.
Europa Środkowa, II poł. XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Obudowa architektoniczna, neogotycka, z trzema wieżami; w centralnej części na postumencie postać stojącego Chrystusa w cierniowej koronie i długiej szacie, z rękami skrzyżowanymi na piersiach; na ramionach długi sznur, którego końce z licznymi węzłami zwisają z przodu wzdłuż sukni; nad Nim ażurowy baldachim. W niszach bocznych wież ostrołukowe i stożkowe konstrukcje zwieńczone krzyżami. Podstawa prostokątna, profilowana. Całość wskazuje na warsztat ludowy.
Stan zach.: widoczne zabrudzenia, pęknięcia w konstrukcji drewnianej - zwłaszcza w podstawie, ubytki malatury, brak jednej sterczyny i ubytki w sterczynach; brak elementów dekoracyjnych w zwieńczeniu wież.
3 300 zł