Lot No.: 723
Puzderko z herbem książąt Czetwertyńskich
szkło kryształowe, szlifowane, srebro próby 3 cechowane, częściowo złocone,
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
szkło kryształowe, szlifowane, srebro próby 3 cechowane częściowo złocone (próba 3, głowa Diany i litera A w koniczynce, monogram złotnika BF w kwadracie); wys. 7,6 cm, średnica 8,5 cm;
Wiedeń, k. XIX w.
Cylindryczny ze szkła kryształowego szlifowanego w fasety, z nakrywką srebrną częściowo złoconą, z dekoracją neorokokową; pośrodku w wolutowej rezerwie grawerowany złocony herb w kartuszu pod mitrą książęcą książąt Czetwertyńskich, przedstawiający jeźdźca na koniu zabijającego smoka.
Rodzina książąt Czetwertyńskich jest kresowego pochodzenia. Posiadali pałac w Milanowie k/ Parczewa oraz Pałac Uruskich na Krakowskim Przedmieściu.