Lot No.: 714
Kubek srebrny
srebro cechowane, 3 monety srebrne; wys. 8,7 cm;
waga 147 g. Polska, lata 60. XVIII w.
estymacja: 9 000 - 9 500 zł
srebro cechowane (monogram LM w owalu, repunca austriacka z lat 1806-1824 z półksiężycem i oznaczeniem lwowskiego urzędu probierczego), 3 monety srebrne; wys. 8,7 cm, średnica 8,2 cm; waga 147 g.
Polska, lata 60. XVIII w.
Na płaskiej, kolistej stopce, rozszerzający się ku górze ozdobiony grawerowanymi motywami rocailles i kwiatków, z wmontowanymi trzema monetami polskimi z wizerunkami władców - z głową Augusta III na awersie z datą 1762 i napisem w otoku, na rewersie herb Gdańska z oznaczeniem nominału 30 gr. oraz ort (18 groszy) z głową Jana Kazimierza na awersie i napisem w otoku, z herbem Torunia i datą 1662 [?]