Lot No.: 726
Kabaret na ocet i oliwę
srebro cechowane; szkło; waga srebra 505 g.
Belgia, Antwerpia, k. XVIII w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł
srebro cechowane (francuskie cechy z lat 1798-1809 - cecha gwarancyjna z nr. departamentu, importowa - głowa Merkurego; znak miejski Antwerpii, cyfra 32; cecha importowa francuska po 1838), szkło;
wys. 23 cm, szer. 21 cm, głęb. 9,2 cm; waga srebra 505 g.
Wsparty na sześciu nóżkach, z dwoma ażurowymi, cylindrycznymi koszyczkami na karafinki, ujętymi u dołu arkadkową galeryjką u góry taśmą ozdobioną plecionką; boki z trzema ażurowymi filarkami dekorowanymi festonami laurowymi; koszyczki połączone dwoma płytkami o nieregularnej krawędzi, dolna ozdobiona pełnoplastyczną figurką siedzącego charcika z zadartym łebkiem i uniesioną łapką, do górnej zamocowane ażurowe obręcze na korki (brak) oraz trzon utworzony ze stylizowanych liści akantu, zakończony prostopadłościanem dekorowanym reliefowymi popiersiami kobiecym i męskim w stylistyce antycznej; karafinki z podwójnym wylewem nieoryginalne.