Lot No.: 722
Cukiernica skrzynkowa
srebro częściowo złocone cechowane; waga 365 g.
Niemcy, Flensburg, lata 40. XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 400 zł
srebro częściowo złocone cechowane (nazwisko złotnika niedobite J. WERSE (?) w prostokącie, FLENSBURG bite negatywowo);
wys. 15 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 11,2 cm; waga 365 g.
W formie sarkofagu na czterech roślinnych nóżkach, dekorowana na bokach dłuższych półpostacią kobiety wyłaniającej się z wody i głową dzika wśród przeplatających się wici roślinnych i kwiatowych, na bokach krótszych motywami roślinnymi z festonami kwiatowymi, od frontu otwór na kluczyk; nakrywka wywyższona, na zawiasie, ozdobiona pasem dekoracji floralnej i rocaillowej, zwieńczona pełnoplastyczną figurką leżącego lwa. Grawerowane dekoracje częściowo trawione; brak kluczyka.