Lot No.: 708
Komplet srebrny art déco
srebro cechowane, drewno czernione; waga 6,476 g.
Belgia, lata 40. XX w.
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
składający się z:
dzbanka do kawy (wys. 15,8 cm, szer. 20,8 cm, głęb. 11,2 cm),
imbryka do herbaty (wys. 14 cm, szer. 21,8 cm, głęb. 11 cm),
mlecznika bez nakrywki (wys. 8,3 cm, szer. 15,2 cm, głęb. 7,7 cm),
dwuusznej cukiernicy (wys. 11,2 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 9,1 cm)
i tacy (wys. 3,5 cm, szer. 65 cm, głęb. 40,5 cm);
srebro cechowane (cechy probierni 800M, na imbryku A 800), drewno czernione; waga 6,476 g.
Belgia, lata 40. XX w.
Naczynia na planie kwadratu o ściętych narożach, gładkie; dzbanki i mlecznik z umieszczonymi wysoko krótkimi, prostokątnymi wylewami, z łamanymi uchami z drewna osadzonymi w tulejkach; nakrywki płaskie z prostokątnymi, drewnianymi uchwytami; taca gładka, ze ściętymi narożami, z profilowanym kołnierzem, z dwoma uchwytami na osi dłuższej oprawionymi w drewno.
26 000 zł