Krzysztof KOLARZ (ur. 1983)
Lot No.: 328
Akt, 2005
olej, płyta; 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: K. Kolarz 05;
olej, płyta; 100 x 120 cm;
sygn. p. d.: K. Kolarz 05;
opisany na odwrocie;+
praca oprawiona.
Obraz z wczesnego okresu studiów.
Absolwent ASP w Warszawie (2009 dyplom w pracowni malarstwa prof. Krzysztofa Wachowiaka).
„Autentyzm emocjonalnych treści, zawartych w odpowiednio ukształtowanej formie i scalonych harmonijnie w obszarze atrakcyjnej estetycznie kompozycji, świadczy o ogromnej kulturze plastycznej artysty. Kolejne, dowodzące jej, cechy jego sztuki to rzetelność malarskiego warsztatu, wysmakowana materia plastyczna i wyrafinowana, oszczędna gama kolorystyczna. Krzysztof Kolarz w swojej sztuce odwraca się od powierzchownej nowoczesności. Wybiera własne predyspozycje twórcze, swój indywidualny, zgodny z nimi-choć wywiedziony z klasyki malarstwa-sposób wypowiedzi” (Stanisława Zacharko-Łagowska).