akryl, płótno; 100 x 150 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: S.Ilia 2017.
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom obroniony z wyróżnieniem w 2019 r. Praca realizowana w Pracowni Projektowania Książki i Publikacji Cyfrowych pod kierunkiem prof. Macieja Buszewicza, a aneks w Pracowni Malarstwa u prof. Henryka Gostyńskiego. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką projektową i warsztatową. Głównym bohaterem jej twórczości jest człowiek. W swoich pracach Sara opowiada o ludzkich potrzebach, pragnieniach i emocjach, oraz o ciągłym przenikaniu się ich. O relacjach z innymi i samym sobą. Przedstawia ludzi "odkrytych", w pozach, które zdradzają to, co na co dzień przeważnie ukrywają. Wydźwięk emocjonalny kreowany jest zarówno poprzez kolor jak i poprzez formę. Celem artystki jest zbudowanie intymnej relacji pomiędzy obrazem, a odbiorcą, w której pozostawione jest miejsce na indywidualną interpretację pracy.
Wystawy:
2018
• Wilanów Genius Loci, Dwa Widzenia
Galerija FLU, Belgrad, Serbia - kwiecień
• KISSPRINT
Sinfonia Varsovia, Warszawa, Polska - maj
• wystawa indywidualna
Projekt Galeria, Lubelska 30/32, Warszawa, Polska - lipiec
2019
• AFF X
Sheraton Hotel, Warszawa, Polska - kwiecień
2020
• wystawa indywidualne
Sara Ilia, Malarstwo | Salonou, Warszawa, MOMU - styczeń
• publikacja w magazynie K Mag