Lot No.: 114
Waza ogrodowa z uchwytami - jaszczurami, na wielobocznym postumencie
ceramika - majolika, farby podszkliwne, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
wys. całkowita 147 cm; Nieustalona wytwórnia europejska, XIX/XX w.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
ubytki dekoracji plastycznej i szkliwa na krawędziach i z boku blatu;
wys. całkowita 147 cm, szer. 70 cm; waza wys. 45 cm, podstawa wys. ok. 102 cm;
z boku, przy krawędzi podstawy wycisk: 36 / I.
Nieustalona wytwórnia europejska, (Francja, Austria lub Anglia?), XIX/XX w.
Waza o półkulistej czaszy i obręczowej, wysokiej szyjce, z dwoma pełnoplastycznymi jaszczurami wokół, stanowiącymi uchwyty, w tonacji turkusowo- szafirowo- zielonej, dobrana do postumentu. Kolumnowy wieloboczny postument o 6-bocznej podstawie, 4-bocznym trzonie i 8-bocznej górnej części w tonacji niebieskiej, z akcentami żółtymi i ugrowymi, z reliefowymi ornamentami.
Wzornictwo i secesyjna ornamentyka, wskazują na dobry warsztat (Gerbig & Stephan?, Mintons?, może Massier & Cie w Vallauris ?).
estymacja 16 000 - 19 000 zł