Lot No.: 824
Komoda w stylu rokokowym
Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; intarsje - śliwka;
okucia - stal; 86 x 111 x 67 cm
Europa Środkowa, Niemcy?, 3 ćw. XVIII w.
o prostych bokach i falistym froncie, trzyszufladowa, wsparta na czterech spłaszczonych kulach, fornirowana, intarsjowana. Blat, lica szuflad i boki ujęte obramieniem, z geometrycznymi i falistymi polami wyznaczonymi wstęgą i żyłkami. Zamki stalowe, przykładano-wpuszaczane, jednoryglowe. Uchwyty i szyldy mosiężne, rocailles'owe, wtórne.
Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; intarsje - śliwka; okucia - stal; 86 x 111 x 67 cm
Mebel o typowej formie i dekoracji dla okresu późnego baroku przechodzącego w rokoko, z terenu środkowo europejskiego. Głównym dekoracyjnym atutem jest wzorzystość okleiny i intarsjowana, wijąca się wstęga. Mebel po generalnej konserwacji.