Lot No.: 823
Komoda klasycystyczna
Konstrukcja i fornir - mahoń; blat marmur czarny
z białymi żyłkami; Europa Zachodnia, Francja ?,
1 poł. XX w.
o prostych bokach, ściętych frontowych narożach i froncie wysuniętym pośrodku ryzalitowo, z marmurowym blatem, dwuszufladowa, fornirowana, intarsjowana, dekorowana mosiężnymi okuciami, wsparta na czterech esowatych nóżkach. Front i boki dekorowane geometrycznymi polami ujętymi żyłka, z meandrami w narożach, wypełnionymi romboidalną układanka. Na frontowych narożach pod blatem espagnoletty, na stópkach trzewiki, szyldy uchwytów
okragłe zwieńczone kokardami, uchwyty w formie wieńców, na kolanach nóg i u dołu frontu rocailles.
Konstrukcja i fornir - mahoń; blat marmur czarny z białymi żyłkami; okucia - mosiądz; 88 x 44,3 x 80 cm
Europa Zachodnia, Francja ?, 1 poł. XX w.