Lot No.: 822
Komoda neorokokowa
Konstrukcja - dębina; fornir - orzech; żyłka - brzoza;
okucia - mosiądz; 81,7 x 60 x 44,7 cm;
Polska, poł. XX w.
o prostych bokach i falistym froncie, czteroszufladowa, fornirowana, dekorowana żyłka tworzącą geometryczne pola, wsparta na czterech kabriolowych nóżkach, dekorowana mosiężnymi rocailles'owymi okuciami.
Na plecach biała farbą - PGR/Z/109/80.
Konstrukcja - dębina; fornir - orzech; żyłka - brzoza; okucia - mosiądz; 81,7 x 60 x 44,7 cm; Polska, poł. XX w.
Mebel oparty na wzorach rokokowych, o typowej dla takich mebli formie i dekoracji, wykonany metodami przemysłowymi.