Lot No.: 709
Zegar kominkowy ze sceną myśliwską
marblit, brąz złocony i patynowany,
mosiądz, szkło; Francja, 4 ćw. XIX w.
podstawa z czarnego marblitu, na planie prostokąta, oddzielona od cokołu szerokim gzymsem z brązu złoconego, z motywem stylizowanych roślin; od frontu na dolnych narożach i w centrum - aplikacje z brązu złoconego, z motywem stylizowanych liści, olchowych szyszek i zwiniętych kłaczy; wyżej pod tarczą - skrzyżowane gałazki dębowe; tarcza za oszklonymi drzwiczkami w perełkowym obramieniu, z cyframi rzymskimi; cokół zwieńczony rzeźbiarską sceną polowania na jelenia, z konnym myśliwym i psami; mechanizm z naciągiem sprężynowym, wychwytem kotwicznym, wahadłem i paryskim systemem bicia
godzin i półgodzin;
marblit, brąz złocony i patynowany, mosiądz, szkło; wys. 63 cm, szer. 70 cm, głęb. 22 cm; Francja, 4 ćw. XIX w.