Lot No.: 705
Zegarek gabinetowy, na biurko
mosiądz giloszowany, złocony, srebrzony, emaliowany;
Meksyk? Firma „La Esmeralda”? Lata 30. XX w.
w płaskiej, prostokątnej, ściętej na narożach obudowie - ramce metalowej, ze składana mosiężną podpórką; ramka ozdobiona biała emalią i pasem ornamentu meandrowego; boki dekorowane listwą z moletowanym wzorem gałązek różanych; tarcza metalowa, z cyframi arabskimi, ozdobiona pionowymi, mieniącymi się pasami giloszowanej, geometrycznej dekoracji; środek prostokątny - z przejrzystą, opalizującą emalią na giloszowanym motywie drobnych,
zygzakowatych promieni, z nieco zatartym napisem: „LA ESMERALDA / ME[…]”; z tyłu w płaskiej cylindrycznej puszce mosiężnej, złoconej, giloszowanej w motyw plecionki, podobnie jak cała płyta - ukryty mechanizm typu „chodzik”; u dołu przy krawędzi wybity napis: „METAL DORE - 64”.
mosiądz giloszowany, złocony, srebrzony, emaliowany; wys. 9,7 cm, szer. 7,3 cm, głęb. z podpórką 10,3 cm;