Lot No.: 617
Komplet do kawy i herbaty
z tacą art deco;
srebro pr. 800, Niemcy, Hanau, Wilhelm Weinranck
(zał. 1899, od 1970 Geist und Sohn), lata 20-30. XX w.
z tacą art deco;
składajacy się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, cukiernicy
złoconej wewnątrz i mlecznika z taśmowym, łamanym uchem,
wspartych na cokolikach, korpusy czworoboczne, o lekko
zaokrąglonych krawędziach, z nakrywkami płaskimi zwieńczonymi
uchwytem w formie gałki, ucha z drewna czernionego; taca owalna
z uniesionym kołnierzem; srebro pr. 800, drewno czernione;
dzbanek - wys. 20,6 cm, szer. 22 cm, głęb. 11,5 cm; imbryk - wys.
13 cm, szer. 22 cm, głęb. 14 cm; cukiernica - wys. 9,5 cm, szer. 10 cm,
głęb. 9,4 cm; mlecznik - wys. 6,3 cm, szer. 15,3 cm, głęb. 9,5 cm,
taca - wys. 2 cm, szer. 46,5 cm, głęb. 33,5 cm; waga 2400 g.
Niemcy, Hanau, Wilhelm Weinranck (zał. 1899, od 1970 Geist &
Sohn), lata 20-30. XX w.