Lot No.: 517
Wazon huculski - amfora
Wyrób ludowy z Pokucia, Jan Broszkiewicz
- pracownia w Kutach, okres międzywojenny
o owoidalnym brzuścu, z wydzielona niską stopką i krótką, rozchyloną szyjką, z wałeczkowymi, esowymi uchami. Brzusiec pokryty dekoracją roślinną, rytą i malowaną barwnie (zieleń, żółty, ugrowy, błękit) na brązowym tle, z osią symetrii: motywy kwiatowych rozet, kielichów, dwudzielnych Liścu, liściastych wolut
i kampanuli; wokół szyjki i stopy szlak wydłużonych ostrych zębów; uchwyty, szyjka i stopa kremowe. Drobne ubytki dekoracji barwnej.
Glina garncarska, dekoracja o rytym konturze, pobiałka, szkliwa ołowiowe barwione tlenkami, szkliwo ołowiowe bezbarwne (wewnątrz wazonu); wys. 40,5 cm;
sygn. ryta odręcznie na spodzie stopy: Jan/ Broszkiewicz/ Kuty
Wyrób ludowy z Pokucia, Jan Broszkiewicz - pracownia w Kutach, okres międzywojenny