Lot No.: 512
Półmisek z dekoracją roślinną
dalekowschodnią;
Niemcy, Frankenthal, manufaktura
Józefa Adama Hannonga, lata 1759-1762
dalekowschodnią;
owalny, z reliefem plecionkowym Ozier w 8 segmentach kołnierza; w lustrze kwitnący krzew
stylizowanych peonii i kępka ryżowa. Drobne ubytki farby i przetarcia złoceń;
porcelana (o lekko kremowym odcieniu), farby naszkliwne, złocenia; wys. 4,6 cm, dł. 41 cm,
szer. 29 cm; sygn. kob. podszkl. stojący heraldyczny lew (w lewo), przy obręczy dennej
wycisk: monogram wiązany JH
Niemcy, Frankenthal, manufaktura Józefa Adama Hannonga, lata 1759-1762
Wczesny wyrób wytwórni założonej ok. 1755 roku przez malarza-ceramika ze Strassburga,
Paula Hannonga, przejętej w 1759 roku przez jego syna, Józefa.