Lot No.: 511
Talerz serwisowy dekoracją kwiatową
Rosja, Wierbiłki/k Moskwy, fabryka
Francisa Gardnera, XVIII/XIX w.
płytki, o 6-dzielnym kołnierzu z falistą krawędzią; w lustrze bukiet z pełna malinową różą
z pąkiem i niezapominajkami, na kołnierzu trzy gałazki kwiatowe; brzeg z brązową obwódką.
Niewielka reperacja przy krawędzi kołnierza, przetarcia malatury i szkliwa, skazy masy
i szkliwa (ziarnka „pieprzu”); porcelana, farby naszkliwne; wys. 4 cm, średnica 24,5 cm;
sygn. szarawym kobaltem podszkl.: G
Rosja, Wierbiłki/k Moskwy, fabryka Francisa Gardnera, XVIII/XIX w.