Lot No.: 507
Serwis do kawy model Krokus
Polska, Ćmielów, model „Krokus”
z 1962 - proj. Wincenty Potacki, lata 70. XX w.
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, mlecznika i sześciu filiżanek ze spodkami.
Naczynia o prostych, cylindrycznych formach, z namiotowymi pokrywkami; krawędzie, uchwyty,
uszka i dziobek - złocone. Na barwnych brzuścach naczyń i spodkach (dzbanki i cukiernica
brązowe, zestawy filiżanki ze spodkiem - różowe, błękitne, żółte, turkusowe, czarne i brązowe)
motyw rezerwowanych białych ukośnych pasów obwiedzionych złotymi obwódkami. Kilka rys i
ubytków farby na barwnej powierzchni naczyń;
porcelana, farby naszkliwne (z natrysku), złocenia; dzbanek wys. 22,5 cm, mlecznik wys. 10 cm;
cukiernica wys. 10 cm; filiżanka wys. 7,8 cm, średn. 7,5 cm; spodki wys. 2 cm, średn. 14,5 cm;
sygn. zielenią chromu: w trójkącie ĺ, niżej: ĆMIELÓW/ M A D E/ IN POLAND
Polska, Ćmielów, model „Krokus” z 1962 - proj. Wincenty Potacki, lata 70. XX w.