Lot No.: 506
Zespół talerzy deserowych
ze złota „siatką";
Polska, Ćmielów, po 1946 (lata 50./60. XX w.)
ze złota „siatką";
talerz większy ze złoconymi uchwytami w linii kołnierza i sześć talerzyków deserowych.
Malowane w kolorze ultramaryny, pokryte wzorem złotym podobnym do siatki.
porcelana, farby naszkliwne, złocenia drukowane; Wymiary: talerz większy
wys. 3,2 cm, średn. 26,4 cm; talerzyki wys. 2 cm, średn. 16,6 cm;
sygn. druk czarny: w trójkącie: ĆMIELÓW, niżej: 2283 i wycisk: w trójkącie: ĆMIELÓW, niżej
pozioma strzałka w prawo (na dużym talerzu wycisk: 3)