Maurycy TRĘBACZ (1881 - 1941)
Lot No.: 219
Cyganka z kwiatami
olej, płótno. 69 x 80 cm;
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz
olej, płótno. 69 x 80 cm;
sygn. l. d.: Maurycy Trębacz
Analogiczny do obraz reprodukowany w: Maurycy Trębacz 1861-1941. Wystawa monograficzna. Katalog dzieł istniejących i zaginionych ...- opr. Renata
Piątkowska, Ż.I.H./Warszawa, Muzeum Miasta Łodzi 1993, poz. I B/72 (w dziale prac zaginionych, reprodukowany na podstawie "Albumu artysty")