Lot No.: 715
Cyborium
srebro próby 800, częściowo złocone cechowane; waga 776 g.
Niemcy?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 6 400 - 7 400 zł
srebro próby 800, częściowo złocone cechowane (tylko próba bita negatywowo); wys. 31 cm, średnica 12,2 cm; waga 776 g.
Niemcy?, 4 ćw. XIX w.
Na wielolistnej plincie przechodzącej w stopę żebrowaną i puklowaną i krótki, tralkowy trzon, z czarą na planie koła, wewnątrz złoconą, ozdobioną stylizowaną wicią roślinną i czterema grawerowanymi medalionami z wizerunkami Matki Bożej z Dzieciątkiem, św. Pawła, Chrystusa Pantokratora oraz św. Piotra. Nakrywka wysklepiona, żebrowana i puklowana , zwieńczona krzyżem. Grawerunek dodany później. Stopa i nakrywka dociążone.