Lot No.: 704
Para lichtarzy ołtarzowych
plater częściowo złocony; wys. 103 cm;
Polska?, 2 poł. XX w.
estymacja: 4 400 - 5 300 zł
plater częściowo złocony; wys. 103 cm; szer. 26 cm, głęb. 26 cm.
Polska?, 2 poł. XX w.
Wsparte na trzech lwich łapach, z podstawami na planie trójkąta o ściętych narożach, których boki zdobią nakładane stylizowane palmety i girlandy laurowe; trzony tralkowe z nodusem wazonowym ujętym od dołu liśćmi akantu, dekorowanym główkami anielskimi i girlandami laurowymi, wyżej girlandami ze zwisającymi chwostami; trzony nakryte talerzowymi profitkami oraz tulejkami cylindrycznymi gładkimi; nakładane dekoracje oraz profitki i tulejki złocone; dociążone.