Lot No.: 822
Zestaw 5 talerzy
cyna, średnica 28,5 cm, wys. 2,7 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XVIII w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Wszystkie egzemplarze zdobione tak samo: pośrodku lustra - kartusz z nieczytelnym obecnie herbem pod szlachecką koroną, otoczony wielopłatkową rozetą. W zewnętrznym kręgu - dekoracja z motywem stylizowanego rocaille’u, listków akantu i lilijek. Wszystkie te zdobienia wykonane puncynami. Kołnierz szeroki, lekko ukośny, z rytym monogramem: „HV”. Krawędź wzmocniona półwałkiem pierwotnie również zdobiona odbijanym puncyną wzorem, obecnie niemal całkowicie zatartym. Na spodzie wszystkie talerze sygnowane bitym znakiem kartusza z krzyżem i literami „SF”; na jednym egzemplarzu dodatkowo znak pięcioramiennej gwiazdki w kole.