Lot No.: 720
Sztućce środka stołu (10 sztuk) w kasetce
srebro próby 84 cechowane; waga 661 g.
St Petersburg, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
zestaw składający się z widelca i łopatki do ryb ( dł. 29,7 cm i 31,4 cm), 2 widelców do wędlin ze stalowymi zębami (dł. 20,1 cm), widelca do sera ze złoconym, sierpowatym, trójzębnym ostrzem (dł. 19,5 cm), noża do masła (dł. 19,1 cm), 2 noży do krojenia chleba ( dł. 21,3 cm), łyżeczki - szufelki ze złoconym czerpakiem (dł. 16,5 cm) i łopatki do pasztetu ze złoconym nabierakiem (dł. 24,5 cm);
srebro próby 84 cechowane (cecha probierni łączona z próbą 84, znakiem miejskim i monogramem probierza), stal, metal złocony; waga 661 g.
St Petersburg, 4 ćw. XIX w
Trzonki rozszerzające się, z fasetowanymi bokami, na końcach ścięte, dociążone, ozdobione dwustronnie reliefowym motywem margerytek, z grawerowanym monogramem SM stylizowanym na pismo gotyckie; wszystkie ostrza i łopatki stalowe; widelec i łopatka do ryb dekorowane grawerowanym przedstawieniem ryby wśród wici roślinnej. Sztućce w kasetce drewnianej wyłożonej aksamitem czerwonym i jedwabną buretą w kolorze ecru z wydrukowaną nazwą firmy sprzedającej (cyrylicą)