Lot No.: 321
Komplet mebli w stylu art déco
konstrukcja dębina, fornir orzech makassar, żyłka - bukszpan;
Europa Zachodnia?, Francja?, lata 20. XX
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
krzesła - 86,5 x 40,5 x 46 cm, stół - 77 x 69,5 x 70 cm;
Europa Zachodnia?, Francja?, lata 20. XX w.
O zgeometryzowanych kształtach, fornirowanych wzorzystą egzotyczną okleiną. Stół kwadratowy ze ściętymi narożami, wsparty na czterech deskowych podporach spiętych kwadratową platformą okutą blachą stalową. Krzesła z oparciami ażurowymi z dekoracją zbliżoną do liry (ze schodkowo wyciętym górnym ramiakiem, wraz z bocznymi ramiakami spitym formatką o kształcie U wypełnioną trzema szczeblinkami) i tapicerowanymi lekko
trapezoidalnymi siedzeniami, wsparte na czterech graniastych nogach, tylnych lekko u dołu wygiętych.
Meble o silnie zgeometryzowanych kształtach typowych dla wstępnej fazy art déco w meblarstwie post secesyjnym - inspirowane wcześniejszymi formami. Eleganckie, ale i oszczędne w dekoracji ograniczonej do wzorzystego forniru i żyłki tworzącej geometryczne pola i ujmującej powierzchnie, przez co domniemywać można, że była to wersja przeznaczona dla skromniejszego odbiorcy.
Wykonane we Francji lub inspirowane wzorami mebli francuskich z tego czasu.