Lot No.: 306
Lustro kryształowe w ramie porcelanowej
porcelana, 72,5 x 42,5 cm; Niemcy, Drezno, Sächsische Porzellanfabrik
zu Potschappel von Carl Thieme (zał. 1872) ?, XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
porcelana, kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia, szkło kryształowe, drewniany podkład lakierowany czarno;
72,5 x 42,5 cm; sygnatury - ukryte pod drewnianą oprawą - podkładem?
Niemcy, Drezno Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme (zał. 1872) ?, XIX/XX w. - pocz. XX w.
Lustro kryształowe, fazowane przy krawędziach, na planie stojącego prostokąta o wykroju wielobocznym, w porcelanowej ramie powtarzającej wykrój zwierciadła, złożonej z odcinków montowanych na drewnianym podkładzie. Listwy ramy z plastyczną dekoracją muszlowymi rocaillami, gałązkami kwiatowymi, dwoma ptaszkami na gałązce umieszczonymi z dwu stron w połowie wysokości ramy, figurkami dwu półnagich puttów siedzących swobodnie w dolnych narożach i dwoma uskrzydlonymi ulatującymi puttami z kwiatkami w dłoniach, umieszczonymi symetrycznie w zwieńczeniu ramy, poniżej kwiatowej korony, nad ażurem z lustrzaną tafelką ujętym w kwiatowe gałązki. Dekoracja w tonacji niebiesko- granatowej, ze złoceniami, putta i ptaszki w barwnej pastelowej tonacji.
Najprawdopodobniej luksusowy wyrób wytwórni znanej z galanterii oświetleniowej (żyrandole, świeczniki, kinkiety), luster, konsoli i aplik, nawiązujących do stylistyki wyrobów miśnieńskich.