Włodzimierz KAWECKI (1905-1940)
Lot No.: 20
Zestaw 5 rycin:
1. Gazda z Czorsztyna, 2. Poranek w Jabłonce,
3. Las I, 4. Las II, 5. Przydrożna kapliczka
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
1. Gazda z Czorsztyna
akwaforta, akwatinta, tonowana sepią, papier; 12,6 x 16,5 cm (wymiar odbitki),
14 x 17,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W KAWECKI (na płycie);
tytuł l. d.: Gazda z Czorsztyna 1934 (? - data słabo czytelna, ołówkiem),
dedykacja p. d.: Kochanym Gienkowi (? - słabo czytelnie) WKawecki (ołówkiem);
2. Poranek w Jabłonce
akwaforta, akwatinta, tonowana sepią, papier; 13 x 17,5 cm (wymiar odbitki),
14 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W KAWECKI (na płycie);
tytuł l. d.: Poranek w Jabłonce (ołówkiem),
sygn. p. d.: WKawecki (ołówkiem);
3. Las I
akwaforta, akwatinta, tonowana sepią, papier; 12,7 x 17,5 cm (wymiar odbitki),
tytuł l. d.: Pra- las Romański (ołówkiem),
4. Las II
tytuł l. d.: Pra - Las Romański (ołówkiem),
dedykacja p. d.: Kochanym Jackowi (? - imię słabo czytelne) WKawecki / Wł (ołówkiem);
5. Przydrożna kapliczka
akwaforta, akwatinta, papier; 16,3 x 18 cm (wymiar odbitki),
17 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Kawecki (ołówkiem);
tytuł l. d.: … (nieczytelnie, ołówkiem).