Lot No.: 830
Ikona czteropolowa z Ukrzyżowaniem, w okładzie
tempera na desce, mosiądz - odlew; blacha mosiężna repusowana; 53,5 x 44 cm.
Rosja, XVIII w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Rosja, XVIII w.
Pośrodku obrazu wprawiony w deskę mosiężny odlew ze sceną Ukrzyżowania; po bokach dwie mniejsze ikonki mosiężne z wizerunkiem św. Mikołaja i Chrystusem Zmartwychwstałym. Pozostała powierzchnia obrazu malowana, podzielona na 4 kwatery; u góry Zwiastowanie i Matka Boska - Pokrow, u dołu Neopalima - Krzew Gorejący i postacie 4 świętych. Okład z repusowanej blachy mosiężnej, z bordiurą ze stylizowanymi motywami roślinnymi.
Stan zachowania: deska w dolnej partii podniszczona; liczne odpryski malatury na obrzeżach.