Lot No.: 745
Kufel z nakrywą
srebro próby ok. 850 niecechowane; wys. 18,7 cm, szer. 19 cm; waga 735 g.
Rosja, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
srebro próby ok. 850 niecechowane (monogram wykonawcy ? cyrylicą ISU w prostokącie); wys. 18,7 cm, szer. 19 cm; średnica stopy 15 cm; waga 735 g.
Rosja, ok. poł. XIX w.
Na kolistym cokoliku, z cylindrycznym korpusem dekorowanym ornamentem rocaillowym i wicią roślinną oraz dwoma rezerwami z rokokowymi scenkami rodzajowymi - sceną pożegnania i wymarszu wojska; z boku uchwyt zdobiony motywem kwiatowym, połączony z profilowaną, gładką nakrywką, zwieńczoną gałką; na spodzie grawerowane cyrylicą Markiewicz. (Reperacje nakrywy, uszkodzenie dekoracji na uchwycie).
4 000 zł