Lot No.: 614
Para kraterów z kompozycjami kwiatowymi w rezerwach i szlakiem kaboszonów
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i wypukłe;
wys. 28,6 cm;
podstawy 9,3 x 9,3 cm;
Austria lub Niemcy?,
2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i wypukłe, lekko przetarte złocenia podstawy i krawędzi czasz;
wys.28,6 cm, podstawy 9,3 x 9,3 cm; od spodu na jednej z waz ślad brązowej sygnatury (nieczytelny).
Austria lub Niemcy?, 2 poł. - kon. XIX w.
Wazony - kratery na sześciennych cokołach z profilowanym złoconymi krawędziami podstaw, 2-częściowe (brzusiec skręcany z cokołem ze stopką). Czasze wieloboczne, rozchylone kielichowo, z wyzębioną krawędzią, plastycznymi antabowymi uchwytami osadzonymi w plastycznych maskach męskich, u dołu pierścieniowe, ze szlakiem plastycznych owalnych kaboszonów. Brązowo- ceglaste ze staranną dekoracją ornamentalno-roślinną, z kompozycjami kwiatowymi w złoconych wypukło rezerwach, motywami barwnych i złoconych festonów, girland, z motywami złoconych ptaków i szlakami złoceń ornamentalnych.