Eugeniusz OCHONKO (ur. 1964)
Lot No.: 377
Bez tytułu; z cyklu "Świat to teatr"; 2012
akryl, płótno; 92 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: Ochonko 12;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
akryl, płótno; 92 x 110 cm;
opisany na odwrocie: Ochenko E.
Eugeniusz Ochonko skończył w 1996r. Wydział Malarstwa i Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Bazujac na precyzyjnej, wzorowanej na rysunkach starych mistrzów technice w sposób bardzo konsekwentny kontynuuje mieszanie świata rzeczywistego z fantasmagorią. W jego obrazach, poprzez intrygującą grę linii budujących przestrzen tworzących lustra, w których niczym w powieście Marqueza, świat realny ewokuje ten ukryty, magiczny. Swoje prace wystawal na wielu krajowych i międzynarodowych wystawach, m.in. na tak znaczacych jak: "ART. GENDA 96" w Kopenhadze, w Danii; "Prezentacja Polskiej Sztuki", w Parlamencie Bremem, w Niemczech, a takze wielu w Hiszpanii. W 2007r. otrzymal nagrode Prezydenta Miasta Gdańska za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. Od 2008.r mieszka i tworzy w Hiszpanii. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach na całym świecie, m.in. u królowej Sofii w Hiszpanii, i Princa Alberto II z Monaco.