Lot No.: 204
Cukiernica biedermeierowska, dwuuszna
srebro próby 84, częściowo złocone, cechowane;
waga 520 g; Moskwa, 1832
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
srebro próby 84, częściowo złocone, cechowane (znak probierni moskiewskiej - monogram probierza Nikołaja Dubrowina - ND cyrylicą z rokiem 1832, próba 84 w prostokącie, znak miejski w kole, monogram złotnika częściowo nieczytelny W.O? cyrylicą w rombie), kość słoniowa;
wys. 14, 5 cm, szer. 21 cm, głęb. 11 cm; waga 520 g; Moskwa, 1832
Cukiernica na planie prostokąta o wyoblonych krawędziach, wsparta na taśmowym, profilowanym cokoliku, dołem ozdobiona dużymi puklami, a pod górną krawędzią reliefowym fryzem różanym; na osi dłuższej dwa c-kształtne, płaskie ucha dekorowane pasem różanym i stylizowaną muszlą; nakrywka na zawiasie obrzeżona pasem wąskich pukli, uskokowo wywyższona, zwieńczona kościanym uchwytem na puklowanej rozecie; wnętrze złocone.