Królewska Manufaktura Porcelany (KPM)
Lot No.: 611
Dziewczyna i dwa aniołki - plakieta porcelanowa w drewnianej ramie
porcelana, farby naszkliwne, rama drewniana czarna, złocona;
Berlin, XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
wymiary: plakieta (w świetle oprawy) 19,5 x 13,5 cm; w ramie: 47 x 41,7cm;
na odwrocie plakiety wyciski: berło i K.P.M., litera P (wycisk roczny? -1915), 14 (słabo widoczne);
miniatura nie sygnowana; na odwrocie ramy w górnym lewym rogu odręczny czarny napis: Matka artysty / Henryka z Zofftelów(?) / Wawrzynow (…)?, niżej - częściowo uszkodzona i zamalowana nalepka papierowa: JAKÓB BORAWSKI / w [Warsza?]wie / ulica [...]/ MAGAZYN STA[...]TNOŚCI / Zakład Ram / [..]ściel […] ch / Reperacji
Barwna miniatura -stojący prostokąt, z przedstawieniem strumyka w scenerii leśnej: siedząca en face młoda kobieta w liliowej tunice, z prawą ręką opartą lekko o kolano i z dłonią przy twarzy; z boków ulatujące dwa nagie, uskrzydlone amorki. Plakieta w drewnianej, profilowanej ramie ze szlakami złoconego kimationu, ornamentu cekinowego i perełkowania. Nie sygnowana miniatura w stylistyce prac francuskiego malarza Gullauma Seignac (1870-1924).