Lot No.: 612
Półmisek Imari
porcelana, kobalt podszkliwny, naszkliwna czerwień żelaza, złocenia, naszkl. zieleń (emaliowa), złocenia;
Japonia, Arita, XVIII/XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
porcelana, kobalt podszkliwny, naszkliwna czerwień żelaza (w odcieniach ceglastych i pomarańczowych), złocenia, naszkl. zieleń (emaliowa), złocenia;
przetarte złocenia, skazy masy porcelanowej (na odwrocie); wys. 4,5 cm, średn. 30,6 cm; nie sygnowany.
Japonia, Arita, XVIII/XIX w.
Półmisek głęboki o falistej krawędzi, z czterodzielną dekoracją Imari wokół kołnierza i części lustra, z czterema wielobocznymi kartuszami: na przemian z kratownicą i pędami kwiatowymi lub kompozycją kwiatowo- liściastą z osią symetrii; pomiędzy kartuszami cztery rezerwy koliste: dwie ze złoconą rozetą oraz dwie z ceglastym motywem kwiatowym. W lustrze kobaltowy krąg z kwiatami peonii pośrodku i ornamentalną obwódką.