Agnieszka ŁAKOMA (ur.1980)
Lot No.: 355
Fleur 10, 2019
olej, płótno; 80 x 80 cm;
opis autorski na odwrocie: Fleur 10 / Agnieszka / Łakoma 2019.
estymacja: 2 000 - 2 200 zł
olej, płótno; 80 x 80 cm;
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Doktor sztuk plastycznych, w 2012 obroniła doktorat na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artystka sztuk wizualnych, autorka przestrzennych obiektów, uprawia grafikę i malarstwo. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki (2005/2006), laureatka nagród i wyróżnień w konkursach graficznych: Hommage a Nicolas Sch?ffer Budapeszt (2013), Grand Prix w konkursie Najlepsza Grafika Miesiąca (ZPAP, Kraków - 2017, 2016, 2014, 2013, 2008). Prace, które prezentowała na licznych wystawach w Polsce i za granicą, znajdują się w kolekcjach: Muzeum Grafiki w Shenzhen (Chiny), Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki Duus Safnahús w Reykjanesbear, Magyar Elektrográfiai Társaság w Budapeszcie, Stowarzyszenia Triennale Grafiki w Krakowie, Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, a także w kolekcjach prywatnych.