Lot No.: 1907
Szafka w stylu empirowym
fornirowana, orzechem, w części czerniona,
85,8 x 45,2 x 35,5 cm, Europa Zachodnia (Włochy?), XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
zamykana jednoskrzydłowo, z szufladką, fornirowana, orzechem, w części czerniona,
Szafka prostopadłościenna, zamykana pojedynczym skrzydłem drzwi, na bokach ujętym kolumienkami, z szufladką u góry, wsparta na czterech graniastych, zbieżnych nóżkach. Uchwyty w formie mosiężnych knopików. Kolumny zwieńczone złoconymi kapitelami korynckimi, wsparte na graniastych bazach, z przewiązką u dołu. We wnętrzu korpusu jedna półka. Blat i korpus w części szafki fornirowane wzorzystą okleiną, lico szuflady czernione, polerowane.
Szafka pomocnicza o formie inspirowanej wzorami empirowymi z początku wieku XIX, które ponownie modne stały się 100 lat później. Na dobrym poziomie wykonawczym, elegancka.