Lot No.: 906
Kątnik z drzwiczkami żaluzjowymi
konstrukcja dębowa, okleiny mahoniowe, mosiądz, skóra tłoczona, intarsja; wys. 75 cm, boki 83 cm, głęb. 58 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Szafka kątowa na klockowych, graniastych nóżkach, z żaluzjowymi drzwiczkami na ćwierćbębnowym froncie, osłaniającymi wnętrze o jednej półce. Blat pokryty czerwoną skórą z tłoczonym na krawędziach, złoconym szlaczkiem -
z motywem wazonów, wici roślinnej i ptaków. Poniżej blatu architektoniczny ornament z motywem guttów (zgeometryzowanych łezek). W oskrzynieniu blatu - szufladka z zamkiem przykładano-wpuszczanym i ażurowym szyldzikiem z antabką; oskrzynienie wraz z licem szufladki ujęte pasami intarsji filetowej z motywem astragalu.
4 000 zł